Stormweekend!
zaterdag, 01 december 2007
Het wordt een stormweekend met vanmiddag het betere en het rustiger weer. Vanavond en vannacht al stormbuien met kans op onweer, hagel en zware windstoten. Morgenmiddag langs de kust een zuidwesterstorm tot zware storm, kracht 9 en lokaal 10. Daarna in de avond even wat rustiger en in de nacht naar maandag toe in de kustgebieden opnieuw tijdelijk storm. Morgenmiddag in de kustprovincies uitschieters tot 110 km (in kracht 11) en ver landinwaarts 80 tot 90 km/u (in kracht 9). Waarschuwing verkeer: Vanavond tijdens stormbuien al zware windwindstoten en morgen ook zeer zware windstoten! Piet Paulusma
Het wordt een stormweekend met vanmiddag het betere en het rustiger weer. Vanavond en vannacht al stormbuien met kans op onweer, hagel en zware windstoten. Morgenmiddag langs de kust een zuidwesterstorm tot zware storm, kracht 9 en lokaal 10. Daarna in de avond even wat rustiger en in de nacht naar maandag toe in de kustgebieden opnieuw tijdelijk storm. Morgenmiddag in de kustprovincies uitschieters tot 110 km (in kracht 11) en ver landinwaarts 80 tot 90 km/u (in kracht 9). Waarschuwing verkeer: Vanavond tijdens stormbuien al zware windwindstoten en morgen ook zeer zware windstoten!
Een depressie op zondag 2 december 01.00 uur ten westen van Ierland, trekt zondag snel oostwaarts en ligt op maandag 3 december 01.00 uu net ten oosten van Denemarken. Tijdens passage van het bijbehorende koufront (zondagmiddag ongeveer rond 14.00 en 15.00 uur) neemt de zuidwestenwind aan de kust toe naar 9 Bft of mogelijk 10 Bft. Er valt veel regen, lokaal meer dan 20 mm.
Na passage van het front volgen buien met kans op onweer en hagel en windstoten. De wind neemt even af naar hard tot stormachtig en ruimt naar west tot zuidwest. Op maandag rond 01.00 uur passeert het geoccludeerde front van de depressie. Vooral aan de westkust kan het opnieuw tijdelijk stormen.
Waarschuwingen: later vanmiddag en vanavond kans op stormbuien met zware windstoten, onweer en hagel.
Morgenmiddag in de kustgebieden uitschieters tot 110 (in kracht 11) Ook boven land zware windstoten tot 100 km/u (in kracht 10) en ver landinwaarts 80 tot 90 km/u (in kracht 9)
De"rust" komt pas maandagochtend terug. De komende week blijft het regelmatig hard of stormachtig waaien met veel regen en buien. Tegen het einde van de week opnieuw kans op storm, Later vanmorgen volgt een bijstelling. Groeten Piet Paulusma
Quote selectie