Neerslaghoeveelheden bij dit soort complexen zullen sterk variëren van run tot run. Ik heb bij GFS nooit de tendens bespeurt dat de hoeveelheden systematisch minder worden naar mate de situatie naderbij komt, ik heb even vaak de hoeveelheden zien toenemen.
Het gaat hier niet om de neerslaghoeveelheden alleen natuurlijk.
Het is in het algemeen, als GFS sneeuw verwacht 4 dagen voor het moet gebeuren, dan is het de dag voordat het moet gaan gebeuren al verandert in regen en zie je vaak in die voorgaande dagen een verzwakking van de sneeuw mogelijkheid.
Zelfde is van toepassing indien er winterweer verwacht wordt.. etc etc..
Donderdagnacht kan het vooral in België en zuid Nederland behoorlijk gaan onweren, dankzij flinke onstabiliteit op hoogte en forcering van de nabijgelegen langgolvige hoogtetrog. De onweerscomplexen zullen vooral aan de cyclonale kant van de stroming ontstaan, dus met name in het noorden en noordwesten van Frankrijk en dan richting het noord-noordoosten trekken.
Gr. Ben
Daar heb je het al, dat wordt 9 van de 10 keer een kust schamper met op zee de volle laag.
Afijn, we zullen zeker wat forse buien krijgen, maar het zwaartepunt zit ook nu boven zee.
Quote selectie