Sommigen vervallen weer in de fout om iedere kaart die ze op de lange termijn zien letterlijk te nemen. Die kaarten zien er de volgende run weer heel anders uit. Het gaat erom een trendbreuk te signaleren: en die is dat de WC aan banden wordt gelegd. Dat is alvast gunstig. Daarnaast komt er een poolhoog naar het zuiden zakken. Ook dat is gunstig. Hoe dan uiteindelijk alle puzzelstukjes in elkaar vallen weten we nog niet, maar de potentie op normaal tot koud winterweer is in ieder geval aanwezig. En dat is al heel wat na die maanden uitzichtsloze kaarten kijken.
Het is steeds weer hetzelfde liedje met zovelen hier. Wanneer gaan ze in des hemelsen naam eens leren om oper-uitvoer voorbij 7 dagen NOOIT letterlijk te nemen en al zeker niet te laten dienen als basis voor zowel "ontgoochelingen" als "euforie" ?
Wat wel zeker is, dat is dat de modellen stilaan bepaalde evoluties in de stratosfeer gaan oppikken. Afgaande op de modeluitvoer van de afgelopen 2 dagen, denk ik dat de kans +50% is dat de WC vanaf volgend weekend tot het verleden gaat behoren, al dan niet langdurig. Dat dit kansen opent, hoeft geen betoog, zonder te zeggen dat het ook meteen goed zal vallen. Maar we zijn volgend weekend nog maar half januari. Er kan dan in de 6 weken daarna nog heel erg veel. Stilletjes hoop je dan op een trendbreuk zoals in 1991 (en nog stiller, maar dat durf je natuurlijk niet luidop te zeggen, op een evolutie zoals in 1956 - het patroon van het eerste deel van deze winter gelijkt nl. zeer sterk op dat van 55-56).
Quote selectie