wellicht dus een sterk lokaal contrast in de software van de camera. Lokaal contrast is een algoritme dat zoekt naar pixel die op lijnbasis sterk contrasteren, en vervolgens wordt dat contrast in de verf gezet, wellicht op basis van de oppervlakte die de pixels in vlakvorm innemen. Verscherpen gebruikt dezelfde techniek, maar niet vanuit grote vlakken, maar slechts enkele pixels rondom de contrastlijnen.
In deze foto's is de hoeveelheid lokaal contrast wel bijzonder sterk. Dus zeker eens camera-instellingen controleren of de software waarmee je werkt.
(PS: onze ogen doen dit ook hoor voor grote contrasten in de realiteit, software kopieert dit alleen maar. Maar een scherm of afdruk heeft niet de contrasten die om onze ogen hiervoor te activeren vrees ik, dus wordt het er maar artificieel over gelegd. Voor portretten niet zo geschikt, maar voor wolken des te meer).
Quote selectie