...maar ze zaten voor voorbije nacht gewoon 1°C te laag met hun voorspellingen (wat relatief gezien natuurlijk helemaal niks voorstelt), met dit sneeuw-fiasco tot gevolg.
Is NIETS inderdaad. Als je in dat licht op een computer rekent, kan je bedrogen uitkomen. Niets voor niets zeggen mensen als Ben Lankamp dat het nowcasten wordt vanaf pakweg 36 uur vantevoren.
Waarom dan breed uitmeten dat de computers gefaald hebben? Kom op zeg, dat is toch flauwekul? Ze hebben gewoon hun tekortkomingen zoals altijd. Zo ver is de techniek gewoon nog niet gevorderd. Nou en?
En ik wil ook nog wel even zeggen dat er weldegelijk meerdere uitvoer is verschenen met name gisteren die voor een GROOT deel van Vlaanderen AANlandige wind gaf, en dus bijbehorende meest vloeibare neerslag.
Natuurlijk was de situatie altijd onzeker, maar in dit geval had volgens mij zo goed als geen enkel model voorzien dat 't voor de storing uit ging regenen tot diep (>100km) in 't Belgisch binnenland en dat er ten oosten van de lijn Antwerpen-Brussel op veel plaatsen maar zo'n 2cm zou vallen. Is dat een verwijt aan de modellen? Nee, zeker niet, ze doen altijd hun werk meer dan behoorlijk, 't is fantastisch wat ze kunnen, maar ze zaten voor voorbije nacht gewoon 1°C te laag met hun voorspellingen (wat relatief gezien natuurlijk helemaal niks voorstelt), met dit sneeuw-fiasco tot gevolg.
Quote selectie