Je hebt natuurlijk het KNMI-meetveldje HvH, welke ook een opstelling voor neerslagmetingen heeft. Uit de meta-data v/h station blijkt trouwens wel dat er pas vanaf 1995 gemeten wordt. Zie
http://www.knmi.nl/klimatologie/metadata/hoekvanholland.html
Daarnaast kan er in HvH (of vlakbij iig) natuurlijk ook nog een waarnemer van vrijwillige neerslagmetingen netwerk v/h KNMI zitten, die met een Hellmann meet en zijn of haar waarnemingen iedere ochtend doorgeeft aan het KNMI.
In De Bilt is dit iig wel zo (dat er 2 verschillende metingen zijn heeft wel eens tot verwarring over neerslagsommen v/d Weerpoll geleid), én het KNMI-meetveld én een vrijwillige neerslagwaarnemer. En die geven de metingen ook nog eens over verschillende tijdsvakken door (resp 0-24 UTC en 8-8 UTC).
Quote selectie