Er zijn nu eenmaal grenzen die worden gehanteerd en er zal altijd wel een situatie zijn waarin een verschuiving van een grens het verschil kan maken vooor een hittegolf, warmteperiode, vorstperiode of een koudegolf.
Maar om nu een discussie op te starten met "lachwekkend", alleen omdat een hoge nachtelijke temperatuur gemist is en dus de mooie hiitegolf er niet komt. Ik vind dat overdreven en alleen ingegeven door extremen-hobbyisme.
Natuurlijk was het leuk geweest als de westenwind iets later was binnengevallen en we (waarschijnlijk) voor het eerst in de geschiedenis een lange hittegolf zouden hebben die mede bepaald wordt door een warme nacht. Maar de definitie is in principe bedacht vanwege de middagtemperatuur en die is vandaag gewoon niet hittegolfwaardig. Tenzij er een wonder gebeurt. 
Groet,
Cees
Quote selectie