Klimaatproblemen worden er niet door opgelost, in tegendeel: polarisatie maakt de gehele nachtmerrie gewoon nog veel ergerlijker.
Het maakt op dat vlak geen zier uit of het nu links of rechts is die de klimaatproblemen als stokpaardje misbruikt voor politieke winst. Actie (Thunberg) en tegenreactie (Trump) is het enige resultaat binnen een gesloten politiek systeem. Te zielig om te aanschouwen eigenlijk. Verminking van een schrijnend probleem door het te politiseren. (Dit los van het feit dat het links was die het thema initieel naar zich heeft toegetrokken om rechts terecht te wijzen, terwijl iedereen voor dit probleem juist zou moeten samenwerken. Want niemand is gebaat bij dood en verderf binnen eigen rangen).
Dus
@ (extreem) links: stop asap met het proberen omtoveren van rechtse zakken tot linkse ratten. Mensen zijn geen tovenaars.
@ (extreem) rechts: de wereld is complexer dan louter economie.
Quote selectie