1. Als we het socioeconomisch hebben, zoals Ruben, dan hebben we dus puur over gevolgen voor mensen. Niet voor de Aarde. De socio-economische vernietiging zou de Aarde waarschijnlijk volledig ten goede komen (als je perspectief een Aarde is die leefbaar blijft voor vrijwel alle soorten die er nu zijn de komende tienduizenden jaren).
2. Er zijn drie grote massa-extincties geweest. Met name die rond het Perm was extreem te noemen. Ik denk dat 95% van alle soortenwel verdwenen toen (wilde gok). Wat er daarna voor terugkwam was volstrekt anders.
Oh dan toch een derde punt: de schaal die je eronder hanteert bestrijkt wat betreft veranderingen steeds miljoenen jaren om van een punt A (een bepaald maximum) naar een punt B te komen (een opvolgend minimum bijvoorbeel). Wij spreken hier over tijdsschalen van minder dan 500 jaar!
Quote selectie
Leuke tikfout!