Beste Nick, je schijnt niet te willen accepteren dat als wij (de rijken) serieus en ECHT gaan consuminderen en dat op een eerlijke manier verdelen met wie tekort heeft, het goed leefbaar kan worden op deze planeet?
De gezinsplanning in het grootste deel van Azië gaat al supergoed, dat is de grote hap, China krimpt al. Afrika komt achter Azië aan, daar is nog tijd voor nodig.
Er zijn echter een forse aantal spelbrekers: oorlog & (klimaat)natuurrampen, die verminderen het aantal menselijke aardbewoners weliswaar, maar verstoren de eerlijke manier van produceren, consumeren en organiseren. Zodra er beter georganiseerd kan worden, zodat eerlijk delen standaard is en de wetenschap overal ten positieve kan bijdragen, is een planeet in balans binnen handbereik. Ik schat dat 't binnen zo'n 1½ duizend jaar zou moeten lukken.
Doemdenken helpt niet.
Quote selectie