Bij de focus op natuurlijke waterretentie het water zoveel mogelijk in de bron gebieden vasthouden. Beter daar dan pas opslaan in de lager gelegen gebieden stroomafwaarts. Als ware een 'spons' creëren die water langzaam afgeeft en naar de lager gelegen gebieden laat stromen.
Dit tezamen met het aanhouden van een hoger grondwaterpeil en hoger boezempeil. En ja dat kan dan betekenen dat je soms even (tijdelijke) wateroverlast moet accepteren. Maar je kan daar mijn inziens relatief snel op acteren zoals jij ook zegt Koos. Maar het instellen van een hoger peil daar zit nog wel 'angst in of weerstand tegen' bij sommige partijen.
Wat je nu vaak ziet ik dat na hel overvloedige regen en hoge waterstanden de aangelegde waterbergingen wel gebruikt worden maar daarna als het weer kan wordt al dat water ook weer direct afgevoerd en gespuid. Waarom het daar dan niet gewoon (deels) vasthouden?
De inrichting van de waterlopen zou ook nog meer op de schop kunnen ; rechte brede sloten dichtgooien waar mogelijk én water de gelegenheid geven om zich natuurlijk te kunnen verspreiden over een groot gebied. Dat heeft dan uiteraard ook consequenties voor het grondgebruik. Daar zou dan tegelijkertijd ook één en ander moeten veranderen.
We gaan het zien de komende tijd maar door onder andere de vele partijen die er wat van vinden en betrokken zijn gaat het proces van anders inrichten van de waterhuishouding nogal stroperig en langzaam. Gevoel van urgentie ontbreekt mijn inziens. Gelukkig worden lokaal al wel concrete maatregelen genomen maar dat is nog op hele kleine schaal.