Ik voel een flinke dosis scepsis bij deze (en vele andere) "wetenschappelijke" alarmistische berichten. Vaak omdat al uit de tekst allerlei inconsistentie (b)lijkt.
Voor de duidelijkheid, ik heb geen twijfels over man-made klimaatopwarming in de ernstigste vorm.
Maar niet alle nieuw ontdekte en onverwachte natuurprocessen zijn daar een gevolg van of reactie op. Zelf geven ze al aan dat ze nu voor het eerst data verzamelen (met als reden dat satellieten dit tot nog toe niet konden vanwege de lage temperaturen en zee-ijs, wat me klinkklare onzin lijkt) hetgeen al aangeeft dat hier niet echt sprake is van lange termijn empirische onderzoeksresultaten.
Ook geeft het artikel zelf aan dat de Aarde regulerende processen kent, wat in tegenspraak is met een omkering/proces dat versterkend uitwerkt.
Tot slot, ook klimaatwetenschap is een vak waar veel mensen geld aan verdienen die er dus belang bij hebben regelmatig met content te komen die hun werk en daarmee hun inkomen/verdienmodel rechtvaardigen of deze versterken. Kortom, ik ben erg benieuwt naar opinies op dit forum van de leden die hier meer verstand van hebben dan ik.