Dat is het enige punt in het rapport waar zout genoemd wordt, maar zonder enige uitleg of referentie. Weer wordt gesteld dat zout vocht aantrekt uit de lucht (een exotherm proces). Ik betwijfel of dat het geval is, voor normaal strooizout is de luchtvochtigheid waar een wegdek van >50°C mee in contact komt veel te laag voor condensatie.
Of is het idee dat condensatie snachts plaatsvindt, dat zou qua wegdektemperatuur en RH soms wellicht kunnen op dit soort dagen, en dat dit ergens overdag weer verdampt? Ook dan lijkt het mij zeer onwaarschijnlijk en zal alle verdamping al vroeg in de ochtend plaatsvinden ver voordat het maximum wordt bereikt.
Simpelweg stellen dat het bevorderen van een exotherm proces zorgt voor koeling gaat er bij mij nog steeds niet in.
Heb je een referentie naar de proeven die zijn gedaan? Ik kan er zelf weinig over vinden met Google, Google Scholar of Google Scholar Labs. Voornamelijk wat websites van producten of gemeenten/beheerders die het allemaal stellen zonder onderbouwing of uitleg.
Een recente aankondiging van de gemeente Hilversum hierover met wederom de stelling dat condensatie zorgt voor een afkoeling van enkele graden:
https://hilversum.nl/en/nieuwsoverzicht/strooiactie-zout-vanwege-warmte