Onderstaande artikel op weerverteller.nl stipt het weer aan. Ook op WW komt het af en toe langs en ik heb hetzelfde onbegrip:
https://www.weerwoord.be/m/3218208
Zelfs als er al condensatie plaatsvindt, waarbij warmte vrijkomt (!!), draai je dat weer om bij verdamping waardoor netto weinig veranderd.
Het beste argument dat ik kan verzinnen is dat in combinatie met ook water sproeien je daarmee de snelheid van verdamping een klein beetje verlaagd (Raoult's law). Daardoor krijg je iets langer een iets minder intensieve koeling, wat vanuit logistiek oogpunt handig kan zijn.
Maar het nut van enkel zout strooien bij afwezigheid van water kan ik niet verzinnen. Is er iemand die uit kan leggen waarom de overheid zoiets doet? Of is echt zo cynisch als uren maken/ budget er door jagen?