Het ging erom dat in jouw berichten, door de woordkeuze en de toon die je zet, er een schuldgevoel aangepraat wordt waar dat onterecht is. Ik ben daar gevoelig voor en reageer er ook heftig op. Ik ben niet de enige, want anders zou jouw bericht niet zo'n discussie uitlokken.
Het gaat hier niet om een aspect van het weer, maar over sociaal gedrag op het forum. Je kan dit gewoon niet maken. Je kan dit zeker aankaarten voor jezelf en hoe je erover denkt, maar niet met een toon alsof anderen de schuld zijn van wat anderen overkomt ook al houden die personen van de oorzaak van wat leed veroorzaakte. Ik zou in dat geval evenveel argumenten hebben door te zeggen dat jij er schuld aan hebt omdat je er niet hard genoeg NIET van genoten hebt!
Ik ben niet ongevoelig voor leed en zeker niet iemand die plezier schept in anderen hun leed. Maar dat houdt me niet tegen om extreme natuurverschijnselen als onweer en aanverwanten ook met ontzag te bekijken, en ze zelfs mooi te vinden. Als het aan mij lag dan veroorzaakte geen enkel weertype leed, maar ik kan daar niks aan veranderen, en ik ga me daarom ook niet schuldig voelen omdat ik het desondanks als verschijnsel op zich gewoon mooi en fascinerend vind, en ik hoef daarvoor ook geen enkele verantwoording af te leggen hiervoor, niet aan mezelf, en al helemaal niet aan anderen.
Quote selectie