Ik ga niet zeggen dat de verwachting beter had moeten zijn. Het is gewoon moeilijk en op de schaal van Nederland vrijwel onmogelijk om e.e.a. precies aan te geven. Sowieso complimenten voor wat men NU kan voorspellen.
Maar ...
Een weeralarm veroorzaakt rare zaken:
- mensen gingen eerder naar huis vanaf werk, want er komt noodweer
- evenementen werden afgelast
- mensen veranderden hun plannen
- bij de atletiektraining kwamen weinig mensen opdagen en trainers vroegen zich af of de training wel door kon gaan vanwege het naderende noodweer. Op mijn betoog: we hebben al veel vaker dit jaar slecht weer gehad met onweer en regen en toen werd die vraag niet gesteld werd glazig gekeken.. er komt toch noodweer ??
Ik vind het allemaal overtrokken. Ja, de natuur kan bikkelhard zijn en (persoonlijke) schade is zeer zeker mogelijk. Maar ik vind dat ieder mens ook een eigen verantwoordelijkheid heeft. Logisch nadenken, het moment zelf op de eigen lokatie inschatten, Altijd voorzichtigheid betrachten. Maar niet alleen maar kijken naar wat andere roepen. Nu lijkt het wel dat men GEEN voorzichtigheid betracht als er geen weeralarm is. "Al slaan de bliksems om je heen de stoeptegels uit de stoep .. er was geen weeralarm dus ik loop door" effect.
Quote selectie