Dit was jou bericht:
Zuidpoolijs schiet door de 16 miljoen km2
Bericht van: Seppie (Buren GLD.), dinsdag 17 augustus 2010 @ 14:28
[Verstuur een e-mail] [Verstuur een prive-bericht] [Bekijk profiel] [Deel op facebook] [Bewaar op del.icio.us] [Deel op twitter]
Voor de derde keer in de laatste 11 jaar is de oppervlakte van het Zuidpoolijs boven de 16 miljoen km2 gekomen.
Met nog een week of 5 ijsgroei te gaan zal het vrijwel zeker tot een all time high komen sinds de officiele waarnemingen, 17 miljoen km2 is zelfs haalbaar!
Seppie.
Ben antwoorde:
Waarom is dat haalbaar? Waar baseer je dat op? Verwacht je een ongekende verscherping van de kou rond Antarctica? Of een verslapping van de circumpolaire winden?
Gr. Ben
Seppie antwoordde weer:
De ijsaangroei duurt elk jaar tot ca. eind september, lijk me onlogisch dat dat dit jaar ineens een week of 5 eerder stopt??, heeft niks met de circumpolaire winden te maken.
Het ijs "groeit" de grafiek uit!
Seppie.
zie: http://www.weerwoord.be/includes/forum_read.php?id=1260261&tid=1260261&exp=1
Inmiddels is het ijs al weer flink onder de 16 gekomen! Kortom zomaar iets roepen, zonder er over te mediteren (het te onderzoeken en onderbouwen), lijdt tot uitspraken waaraan geen waarde gehecht kan worden, dat blijk hieruit al wel weer. Tja en als dan zo'n uitspraak die niet op feitelijke onderzoeksgegevens gebaseerd is, wel een keer uitkomt, dan is dat puur geluk.
Groetjes van Stefan.
Quote selectie