Er zijn er veel die telkens met die dooddoener komen: "Ik begrijp niet veel van kaartlezen maar ik wil het wel leren."
Jullie moeten echter weten dat pakweg de helft van de besprekingen die hier gebeuren flagrante fouten bevatten, die jullie dan zonder het te weten ook "leren".
Concreet voorbeeld: een tijdje geleden kwam er een kaartbespreking, waarbij er een zuidwest-circulatie te zien was van aan de Azoren tot in NW-Rusland. Er werd dan de opmerking gemaakt dat lucht uit NW-Rusland op transport gezet werd naar onze contreien. Er werd daarop bevestigend gereageerd door Hans (waarschijnlijk concentratiefoutje want het is basiskennis dat dit omgekeerd moet zijn). De persoon die de kaartbespreking plaatste, reageerde daarop dat dit inderdaad was wat hij bedoelde, terwijl het vollédig verkeerd was. Dat zegt toch genoeg? En jullie nemen dat dan op als waarheid.
En zo zijn er nog vele voorbeelden, misschien iets minder flagrant fout maar nog steeds niet realistisch.
Geloof mij, van objectieve kaartbesprekingen ga je vééééél meer leren dan van besprekingen waarbij elk lichtpuntje onrealistisch aangehaald wordt.
Inderdaad een concentratiefoutje van mijn kant. Toen ik via het forum op mijn fout gewezen werd heb ik degenen die mij corrigeerden direct gelijk gegeven.En ik heb mijn bericht dan ook onmiddellijk rechtgezet met een edit en direct exuses aangeboden.
Daarmee was wat mij betreft de kous af.
Ook degene die het foute bericht plaatste dat mij op het verkeerde spoor zetten reageerde later die dag:
Even terugkomen op vanmorgen, ik had vrij veel haast en te snel gekeken, en ik had mn bril niet op , ik zie nu pas wat een klunzige post dat van me was vanmorgen. De laatste run past beter bij mn commentaar bij de 06z run
Dit alles nog even voor de duidelijkheid.
Ik heb in ieder geval heel snel geleerd dat je op het forum met respect moet reageren toen ik er op Weerwoord bij kwam in een periode dat het uit de hand dreigde te lopen.
Quote selectie