Stewart (GlacierPoint op Netweather) is degene die aldaar voor de site de lange termijn verwachtingen maakt. Zover ik dat kan beoordelen, afgaande op zijn reputatie op het forum (net als hier wordt de een wat meer serieus genomen dan de ander), zijn presentatie over de aanstaande winter (te zien op verdiepingsforum) en het feit dat hij terug komt op zijn verwachtingen geeft mij het gevoel dat hij weet waar hij het over heeft. In ieder geval meer dan jij en ik.
Nu is het in de meteorologie niet zo, dat er zekere alwetendheid is, maar dat er allerlei puzzelstukken zijn die met elkaar samenhangen. In zo'n complexe situatie is het wat mij betreft dus interessant om verschillende meningen naast elkaar te zetten. Zulke beschouwingen en die van 'Chionomaniac' (stratoferische topic) ontbreken hier. Waarom? Ontbreekt de kennis? Wellicht. Misschien is het tijd? Andere prioriteiten? Het heeft naar mijn idee ook veel te maken met cultuur, wat zijn we gewend. Op andere forums worden lange termijn verwachtingen met behulp van bijv. de MJO veel serieuzer genomen dan hier. Wil dat zeggen dat ze altijd kloppen? Nee. Is dat erg? Ook niet. Het gaat er veel meer om dat je met elkaar probeert tot een hoger niveau in het 'begrijpen van' te komen. Zelf vind ik dat interessant en ik wil er graag meer van op leren. Zoiets lijkt mij een prima insteek.
Ik deel deze dingen hier op het forum omdat ze dus ontbreken, ik al 'postende' er van leer en ik vermoed dat mensen het interessant vinden om te lezen. Gezien de response heb ik dat goed ingeschat.
Als ik naar jou zou moeten luisteren, zou ik daar mee op moeten houden? Dat lijkt me een beetje aparte actie. Ten eerste mag ik natuurlijk zelf bepalen wat ik schrijf, ten tweede post ik het ook nog eens naar eer en geweten zorgvuldig op en ben ik niet uit op sensatie. Ook vermeld ik vaak ook het 'slechte nieuws'.
M.b.t. de hogere luchtlagen is er genoeg wetenschappelijk bewijs dat deze gevolgen hebben voor de troposfeer. Wat en waar is natuurlijk onduidelijk. Niemand die beweert dat wel te weten.
Feit is wel dat we nu in een kansloze situatie zitten en dat we dus 'gedwongen' zijn om te kijken naar aanwijzingen of dat patroon gaat veranderen. Uiteraard staat het je vrij om daar anders over te denken.
Je schermt geregeld met deze naam Stewart. Daarmee wek je de suggestie dat de beste man beter is in verwachtingen dan modellen. Staat me bij dat je de voorgaande jaren ook geregeld mensen aanhaalde die in jouw ogen waardevolle informatie aandroegen. Het jammerlijke in mijn ogen is dat het niet aan te tonen is of die informatie wel zo waardevol is. Dat geeft het geheel een mysterieus tintje en maakt het leuk voor mensen die graag hun fantasie aan het werk zetten, maar verder kan je er verder weinig mee. Iets concreets rolt er nooit uit.
Ik lees je niet meer over de positieve ontwikkeling die je gisteravond zag in de Ec-oper. Vergeten maar, of is de huidige ontwikkeling die te zien is ook positief (volgens mensen op een Engels forum) ?
Ik schaal deze zoektocht naar lichtpunten eigenlijk in dezelfde categorie als de GFS UGKB believers. Men neemt voor het gemak maar aan dat de +240 kaart er 1 is die misschien wel wat foutjes bevat, maar waarschijnlijk grootschalig grotendeels overeenkomt met de werkelijkheid over 10 dagen. Van daaruit wordt er voortborduurd op hetgeen daarna mogelijk komt. Gebeurt volledig vanuit standje droomstand. In werkelijkheid staat een +240 kaart bòl van de oneffenheden die veel vaker een totaal ander landschap aan drukpatronen toont dan de werkelijkheid zoals deze 10 dagen later opgemaakt kan worden.
Ook dat naar hogere luchtlagen kijken vind ik onnozel. Niet door mensen die er zelf informatie uithalen om er wetenschappelijk mee aan de slag te gaan, maar wel door mensen die dat alleen maar doen om er hoop van te krijgen. Oftewel: O, wacht even de computerverwachting is dat het hogedrukgebied in de stratosfeer zich verplaatst naar de Beringzee, dan sijpelt dat daarna misschien wel door naar de troposfeer en dat levert dan daarna weer misschien een hoog boven Groenland op in de atmosfeer -om even wat luchtlagen te noemen waar ik zelf de ballen verstand van heb-...en dan een maand later zou het in de Benelux weleens kunnen gaan winteren...ofzoiets...
De zoektocht naar hoop neemt in mijn ogen steeds ridiculere vormen aan.
[...]
Quote selectie