Wat mij sterk het idee geeft dat het wel om een tornado is gegaan, is de beschrijving door Keraunos in het verslag. Ze hebben het daar namelijk over een smal en duidelijk gedefinieerd schadepad. Verder zouden getuigen vooraf een geluid als dat van een helikopter gehoord hebben en zou het fenomeen zeer kort geduurd hebben (10 seconden staat er in de tekst).
Hier een paar belangrijke dingen uit het verslag van Keraunos (vertaald door Google Translate):
Belangrijkste kenmerken van de tornado
EF2 tornado Halluin (Noord) - Rekkem (Belgiƫ) 25 januari 2014.* Maximale intensiteit : ofwel EF2 slingert naar schatting 175-220 km / h
* afstand : 12.8 km
* Gemiddelde breedte : 120 meter
en
De ter plaatse geschiedt analyses meegewerkt aan de totstandkoming van de passage van een tornado op deze sector. De laatste volgde een relatief smalle gang en perfect gedefinieerde , zonder significante perifere schade.
Getuigen overeenstemming bereikt over een periode van extreem korte passage minder dan 10 seconden . De komst van de tornado manifesteert zich door een plotseling geluid , beschreven als die van een " jet engine "of een" helikopter ", onmiddellijk gevolgd door extreem harde wind , het produceren van een aardbeving huizen, waardoor vliegende objecten in alle richtingen en het opheffen van lichtgewicht constructies. Getuigen melden een matige elektrische activiteit voor en na de tornado en plotseling rust onmiddellijk na passage. Ze werd voorafgegaan een paar minuten door windstoten omschreven als "sterk" maar "gewone", in verband met regenval tijdelijk ondersteund.
Mocht dit kloppen, en daar ga ik vanuit bij een organisatie als Keraunos, dan lijkt een downburst me vrijwel onmogelijk.
Quote selectie