Het is sowieso altijd lastig om een dergelijke gebeurtenis rechtsstreeks te koppelen aan klimaatopwarming. Daarvoor moet het hele mechanisme begrepen worden.
De vraag is of het een alleenstaande gebeurtenis is aangezien er op een zeer korte tijdschaal (ten opzichte van de leeftijd van deze ijsplaten) niet alleen deze is afgescheurd maar ook al larsen a en b. Hoe groot is de kans dat op de tijdschaal dat deze ijsplaten bestaan, er 3 afscheuren en 2 al helemaal verdwenen zijn in 20 jaar tijd. A en B zijn niet enkel afgescheurd maar ook al het ijs erachter is verdwenen.
Er lijkt toch wel wat meer gaande te zijn dan gewoon aangroeien en wat afscheuren. Wat precies de oorzaak is en wat precies het mechanisme is dat er voor zorgt dat ze juist nu alle 3 afscheuren is nog niet bekend. Men kan dus ook niet met zekerheid zeggen dat het gekoppeld is aan klimaatopwarming.
Maar goed klimaatopwarming niet meenemen als mogelijke oorzaak, of uitlsuiten als oorzaak lijkt me juist vele malen ondoordachter.
Quote selectie