Ik citeer:
Er wordt dus een ‘etmaal’ van 2 tot 2 uur gehanteerd. Dat wekt terecht bevreemding, te meer omdat dit in de winter, met de wintertijd opeens 1 tot 1 uur wordt. Waarom niet gewoon het etmaal gehanteerd, zoals dat voor iedereen geldt?
Waarom bevreemding? Het etmaal wordt dan (2 tot 2) op precies dezelfde wijze gehanteerd, namelijk van 20 minuten voor middernacht volgens de zonnestand tot 20 minuten voor middernacht op de volgende dag. Geen verschil dus en de kunstmatige zomertijd wordt er gewoon uitgefilterd. Wie heeft er dan baat bij dat we onze kloktijd hanteren? Wie maalt erom dat het KNMI iets anders gebruikt voor afbakenen van het etmaal? Geen hond. Behalve degenen die al te graag zagen dat de hittegolf door ging; extremen-fetishisme zou ik dat willen noemen. 
Sinds wanneer moet het KNMI volgen wat voor iedereen geldt? In mijn ogen een non-argument. Terzijde nog: zou het KNMI dat doen, namelijk de kloktijd hanteren, dan ontstaat er een onregelmatigheid bij overgang van winter- naar zomertijd. Wei zit daar nu weer op te wachten. Zeker de meteoroloog of klimatoloog niet. Helemaal gek maken diegen die de kloktijd als "onze tijd" willen zien. dat zegt me in het kader van wetenschappelijk werk helemaal niets. Want onze echte tijd zou de zonnetijd zijn en dan zou het KNMI in afwijking van alles en iedereen 0:40 op de klok hanteren in de winter en 1:40 op de klok in de zomer. Wat een rommeltje, nog afgezien van de vraag of de echte tijd in De Bilt wel de echt tijd in Twente is. En dan nog dit: de gehanteerde UTC ligt eenvoudig altijd het dichts bij onze werkelijke zonnetijd, namelijk een verschil van 20 minuten.
Mijn conclusie: er is geen enekel reden om deze discusie aan te zwengelen. Sterker nog, ik neem dat niet serieus; zie bovenstaande argumenten. De reden om dit aan te kaarten zegt genoeg.
[edit]Zo lang ik iets mee krijg van weer en meteorologie wordt op deze wijze het etmaal afgebakend. In mijn jonge jaren (pakweg 50 tot 55 jaar geleden) zag ik altijd op de weerkaarten staan: "gisterenmiddag 13 uur" en "vandaag 1 uur". Ik had snel door hoe dat zat, want op school leer je al voldoende over zonnestand en tijdzones. Men hanteerde GMT (nu heet dat UTC), waarschijnlijk omdat die tijd het best aansloot bij onze werkelijke-=zonnetijd. Onze eigen tijd was het hele jaar door: MET. Deze geeft een uur later op de klok aan; het is nu onze kloktijd in de winter. En nu is het plotseling een item. Kom nou! En dat naar aanleiding van het al of niet doorgaan van een hittegolf.[/edit]
Groet,
Cees
Quote selectie