Neen je snapt het niet. Je moet terugblikken in de tijd. Het zegt niets over de winter in zijn geheel. Het geeft aan dat als computermodellen een kou-inval voorzien NA een lange warme periode in de winter, dat het vaak zo is dat:
1) in het geval de weerkaarten volgens verwachting gunstig evolueren, het niet zo koud wordt als men met de gegeven weerkaarten zou verwachten (afgelopen week was daar duidelijk voorbeeld ervan),
2) dat de berekende gunstige/koude oplossingen in het GKB gebied zelden uitkomen, of op z'n minst afgevlakt worden met het dichterbijkomen in de tijd. Het lijkt dan alsof de koude oplossingen de toets met de realiteit (warm zeewater, geen vorst in de bodem, afwezigheid sneeuwdek op continent...) niet doorstaan. Eind januari en eerste drie weken van februari was daar een perfect voorbeeld van.
Postma staat fier overeind!

Dat het na langere tijd met de huidige zeer gunstige weerkaarten toch wat winters wordt is toch niet niet meer dan normaal. Maar het kost gewoon meer tijd en moeite na een lange periode zacht weer.
Quote selectie