Ook ongecultiveerde ecosystemen hebben harde klappen gehad in 2018. Zoek eens op bomensterfte 2018. Het verbaast mij dat veel dit niet weten. Overigens gaan ze ook de pijp uit bij overstromingen waarbij het water te lang hoog blijft.
Ongecultiveerde ecosystemen zijn hedendaags natuurlijk ook maar een druppel op een hete plaat. Kijk bijvoorbeeld eens naar de "micro"bossen in Vlaanderen, vaak geïsoleerd in een kaal landschap met landbouw rond of steden. De wind heeft er vrij spel, lagere waterstand, kwetsbaar aan de randen, etc..
Natuurlijk, AGW zorgt er voor dat bossen algemeen ook zullen bezwijken door het verschuiven van klimaatzones. Maar ik vind niet dat we moeten gaan klagen over boeren of geel gras, dat is iets wat we onszelf bovenop AGW, en in sommige gevallen, rechtstreeks meer kwaad doen. Ik zeg daarmee ook niet dat landbouw moet verdwijnen, we hebben het logischwijze hard nodig, maar er zijn te weinig maatregelen, te weinig groenbuffers, te weinig schaduw etc. Het zou ook de biodiversiteit een boost geven die het hard nodig heeft.
Quote selectie