Waarom het record van Warnsveld minder makkelijk verbroken wordt anno 2006 dan vroeger
.
0. meer bossen ipv heide en grasland
1. terugkeer van graanvelden in plaats van mais sinds 2000 in Achterhoek positief, doch situatie niet vergelijkbaar met 1911,1947 (louter gras en graan)
2. hogere grondwaterstanden dan in de jaren '80 en '90. negatief. 1911 en 1947 onbekend.
3. vroeger waren er nog geen megasproeiers en massale beregening van tuinen in stedelijke gebieden en dorpen. vocht houdt 's nachts warmte vast, verdamping drukt overdag de hoogte vande Tx
In de buurt van meetstation Kalkar in de steppe-achtige uiterwaarden zijn geen sproeiers en daar valt de temperatuur steeds 2 graden hoger uit.
Daar werd zowel in 2003 als 2006 38-39 bijna 40 graden gemeten. terwijl het in Limburg, Twenthe en de Achterhoek dan op 37 graden bleef steken.
Ik dus van mening dat deze hitte veel extremer is en wel degelijk deels te wijten aan het broeikas-effect.
Als meteoroloog denk ik dat het azorenhoog permanenter noordelijker komt te liggen waardoor
de zomers mediterraan worden en de winters zeer koud door toenemende tendensen tot verbindingen met russische beren
Ik vermoedt wel dat in het record van Warnsveld er deze zomer aan zal gaan met een KNMI temperatuur van omstreeks 40,4 ergens in de zuidelijke Nederland zodra er niet meer massaal gesproeit wordt.
Quote selectie