Hoi allemaal,
Ik geloof simpelweg niks van dat verhaal van VROM.
Opwarmen van droge lucht en vochtige lucht kan nauwelijks verschil maken. Als je ziet dat in een normale situatie de vochtigheid van de orde 10 g/kg is dan zal het duidelijk zijn dat dat maar 1% van de totale hoeveelheid gassen/dampen is. Je maakt mij niet wijs dat dat voor de hoeveelheid energie die nodig is om het lucht/waterdamp-mengsel op te warmen veel uitmaakt.
Groet,
Pieter
Dit vond ik op de site van VROM:
"6. Energiebesparing en ventileren, gaat dat wel samen?
Het klinkt tegenstrijdig: ventileer uw huis 24 uur per dag en verbruik tegelijkertijd zo min mogelijk energie. Toch is het een goed advies. Want door te ventileren voert u vocht af. En droge lucht warmt sneller op dan vochtige lucht. Als u goed ventileert, gebruikt u dus minder energie en dat scheelt in uw portemonnee. Ook kunt u maatregelen nemen die energie besparen en tegelijkertijd het binnenmilieu verbeteren. Denk aan het aanbrengen van dubbelglas - met ventilatievoorzieningen. Of bijvoorbeeld het isoleren van spouwmuren, daken en vloeren. Hierdoor verkleint u namelijk de kans op vocht en schimmel."
Op zich zal het wel kloppen dat droge lucht sneller opwarmt. Maar juist in de winter is de RV% in huis vaak al aan de lage kant, ook al ventileer je nauwelijks.
Dus meer ventileren zou dan ook weer tot een ongezonde situatie kunnen leiden doordat de RV% in huis te laag is. (beneden de 40% heb ik gauw statische ongemakken in huis)
Quote selectie