De gebruikers van compact camera´s zijn dan altijd in het voordeel omdat die intern al standaard bewerking als het verhogen van contrast en saturatie uitvoeren. Of worden die plaatjes standaard afgekeurd? Het maakt toch niet uit of een mens of de camera de schuiven omhoog doet.
De DSLR fotograaf die in RAW fotografeert heeft dit niet en schiet als het goed is neutraal. Die is nu dus aangewezen op vlakke plaatjes? Natuurlijk zitten er picture styles enzo op een DSLR, waarmee de landschappen beter uitkomen. Maar die gebruik ik niet.
Drie keer raden waarom?...
Omdat de kleuren in die mode er te oververzadigd en onecht uitrollen.
Dus kies ik voor een neutrale stand met weinig contrast, scherpte en kleur en moet ik eventueel handmatig wat bijpoetsen. Maar dat zijn echt finishing touch handelingen. Een verkeerde belichting valt nooit recht te trekken. Het maximale wat ik doe is ofwel ietsjes het contrast verhogen (maar dan is ie vaak nog minder dan het origineel als ik de landschapsmode instel!!!), of soms de onderkant wat oplichten. Zie dat als een digital vervanging van het gradient filter.
Overigens nagenoeg geen een beroepsfotograaf die zijn foto's niet bewerkt. Dus dat zijn allemaal geen goede fotografen???
Quote selectie