[...]
Let wel ik heb het over de ontstaansgeschiedenis van de overgang van dal naar berg, zeg maar. Dat vervolgens de correlatie temperatuur/CO2 de bubbel in stand wil houden en vervolgt is niet het punt. Die bijdrage zal er zeker zijn, sterker die is er. Maar gezien de grafieken uit het verleden zit er een patroon in dat steeds herhaalt. Dus een dal zal ook weer volgen. En heus wellicht niet direct een heel diep dal. Dat weet je net zo min als in hoeverre deze bubbel doorstijgt.
Wat denk je van de modelberekeningen, die aangeven dat extra CO2 extra warmte in de atmosfeer zal doen behouden. En dus, hoe kan het ander, de temperatuur zal doen stijgen. ?
Punt twee: de wijze waarop die warmte over atmosfeer, water en ijs zal worden verdeeld, lijkt me nog een bron van onzekerheid. Vraag aan jou: waar zie jij die warmte op een andere manier terecht komen dan door de klimaatmodellen voorspeld?
Ik bedoel, het is wel aardig om te zeggen dat er al langer een temperatuurstijging gaande is, maar dat zegt niets over de invloed van de atropogene CO2-toename.
Groet,
Cees
Quote selectie