Antwoord:
1) natuurlijke variatie, afhankelijk van een groot aantal parameters.
2) de theorie is zeker niet verkeerd, een klimaat met meer CO2 moet mathematisch voor hogere temperaturen zorgen ten opzichte van een klimaat met minder CO2. Maar een aantal terugkoppelingseffecten moeten mee in rekening genomen worden. Want als die theorie correct zou zijn zonder dergelijke terugkoppelingseffecten, dan had deze planeet reeds 2 miljard jaar geleden een op hol geslagen broeikaseffect gekend (cfr. Venus).
Ik wil maar zeggen: als alle broeikasversterkende facturen lineair en positief tot elkaar staan zonder terugkoppeling, dan is er geen weg terug meer. Het wisselende klimaat tijdens de afgelopen 2 miljard jaar toont juist aan dat het niet zulk lineair onterugkoppelbaar plaatje is. En juist over die terugkoppelingseffecten weten we nog te weinig.
Je moet misschien toch maar eens wat meer gaan leren over de chaostheorie, vooraleer de lineaire klimaatmodellen (waar te eenzijdig met broeikasgassen rekening wordt gehouden) zomaar voor waar aan te nemen.
( 182)
( 112)
.
( 57)
( 120)
( 390)
( 244)
( 101)
( 52)
Roept u maar!
( 75)
( 44)
( 68)
( 43)
( 48)
( 260)
( 207)
( 192)