Dan zal het KNMI ook niet kloppen met zijn waarschuwing. Punt 1 laten ze de duitse bocht zowat doorlopen tot aan den helder en geven voor de wadden windkracht 10 af!
Je hebt goede ogen dat je op zo'n kaartje waarbij het Waddengebied priegelig is aangegeven kunt zien dat de lijn boven of onder de Waddeneilanden langs gaat.
Daarnaast gaat het om waarschuwingen voor Noordzeedistricten en die beslaan toch een aardig groot gebied.
En in de legenda Wind- en stormwaarschuwingen voor Noordzeedistricten (zie link) staat oa het volgende:
indien ergens in een bepaald Noordzeedistrict gedurende een periode van langer dan 1 uur achtereen een windkracht van x bft wordt verwacht of waait, maar nergens meer dan x bft (met x > 6 bft) dan wordt voor dat hele district een waarschuwing van x bft van kracht uitgegeven
Je ziet trouwens ook dat de waarschuwingen voor de Nederlandse kustwateren ook lager uitvallen. Dichter bij de kust zal de wind dus niet zo hard zijn (9 Bft staat daar nu voor in de waarschuwingen).
Quote selectie