Als je als weeramateur bekend staat in je omgeving (of als iemand die meteorologie studeert of heeft gestudeerd) heb je vast als de opmerkingen over 'ben/word je de nieuwe Erwin Kroll' wel (regelmatig) mogen horen.
Goed ik ben iemand die inderdaad uit interesse doorgeleerd heeft over het onderwerp en sinds 1,5 maand afgestudeerd is in de meteorologie. Ik heb dus niet alleen ene hobbymatige interesse voor de metoerologie en voor weerberichtgeving, maar nu ook een beroepsmatige interesse (hoewel ik nog geen professioneel meteroloog ben).
Ik vind het net zoals Ben gewoon jammer dat mensen op een soms inderdaad wat krakkemikkige manier worden ingelicht over het weer. En als je dan weet dat mensen naar SBS6 kijken en graag naar zijn weerbericht kijken (en dan heb ik het niet alleen over Jan en Miep uit de straat), dan wil je graag dat die mensen zo goed mogelijk voorgelicht worden en ook met duidelijk en correct gebruik van de terminologie in weerberichten.
Misschien kan het de doorsnee kijker/luisteraar niks schelen (net zoals ons geklaag over de 'recreantentoon' die in weerberichten wordt gebezigd). Maar ja die onthoudt ws toch maar vlagen en hetgeen hij/zij wil horen, om als het mis gaat dan weer te mopperen op 'de weerberichten' (zonder evt de boel nog eens na te lezen).
Ik weet niet wat voor werk jij doet, maar als jij iemand halfslachtig uit hoort leggen over iets wat jij doet of veel van af weet, jeuken je handen dan ook niet om in te grijpen en het woord over te nemen (om de juiste infomatie te geven)?
PS: En ik heb niks tegen de persoon Piet (ik heb ook geenszins negatieve ervaringen met hem gehad), maar ik zie allen wat inhoudelijke zaken in zijn weerberichten die voor verbetering vatbaar zijn* en dat kan m.i best zonder aan de vorm/presentatie te tornen.
*) net zogoed als dat ik vind dat de 'recreantentoonzetting' (kort door de bocht: warm weer is goed, koel of koud weer is slecht) in andere weerberichten ook een punt tot verbetering is
Quote selectie