Allereerst het toeval: ik loop net naar beneden om de een forum te bekijken en verlaat mijn nieuwe opstelling met zonnepaneel+ventilator.
Je hut: ziet er mooi verzorgd uit. Maar toch kritische kantekeningen.
Een ventilator moet de lucht afvoeren, zeker, maar waar komt die lucht vandan? Voor hetzelfde geld stroomt er geen enkele lucht over de sensoren maar ontstaat er een ventilatie van de rechter lamellen naar de fan etc.
Zonder fan is deze hut niet oke (sorry): de lamellen staan zo loodrecht dat er wienig doorstroming plaats heeft. Nu zijn Stevensonscreens al berucht om zelf opwarming (zelfs bij 5 m/s wind snelheid, andere hutten bij de helft) maar op deze manier wordt het erger (zonder ventilator).
Zwart: itt opmerking van anderen is dit inderdaad de beste manier bij sensors die open en bloot in de hut staan. De straling wordt geabsorbeerd en niet op de sensor gereflecteerd. In de praktijk betekent dit een betere meting. Bij sensors in een kastje weet ik het niet zo net....de indirecte straling zal nauwelijks de sensors weten te bereiken. Maar ik zou al met al toch ook voor zwart kiezen.
Het is niet eenvoudig een goede hut te contrueren, maar daar waar mogelijk zou ik een hut als deze (Stevenson) zeker in een tuin of park afraden. de windafname in zo'n omgeving zorgt voor een grote kans op opwarming van de hut..
Quote selectie