Laten we eerst maar eens rustig deze winter afwachten. Temperatuur aankomende week in iedergeval weer (soms ver) boven normaal. Blijft toch als een paal boven water staan dat de aarde verder opwarmt.
Je reactie op de onzin die de threadstarter heeft gepost vind ik al even gevaarlijk. Je maakt de echt wel te vermijden fout door weer en klimaat door elkaar te halen. Je zal discussies met klimaatontkenners nooit winnen als je zelf dergelijke foute argumentatie opzet. Het feit dat we nu een veel te zachte periode beleven (ver boven normaal) is geen enkel bewijs voor de opwarming én haar oorzaken. Dit soort uiterst zachte winterperiodes kwamen 50 jaar geleden ook gewoon voor bij een identiek stromingspatroon.
Als je dit soort foute argumentatie, gebaseerd op individuele weerfenomen, gaat gebruiken, dan crediteer je daarmee zelf een aantal foute argumenten die de GW-ontkenners zelf gebruiken en die eveneens gebaseerd zijn op weerfenomen (m.n. kouderecords die toch hier en daar nog steeds worden gebroken). Zo zal men makkelijk kunnen argumenteren dat de temperaturen afgelopen december (en met name tijdens de eerste decade van december) abnormaar laag was, terwijl ook dat alleen maar een individueel weerfenomeen is geweest dat geen enkele rol te spelen heeft in het klimaatdebat.
Quote selectie