Je overschat de pers denk ik. Bijna geen enkele journalist kent het verschil tussen een tornado en een orkaan, het verbaast me eerlijk gezegd dat ik dat nog niet gelezen heb: orkaan met veel tornado's... Veel mensen denken dat het gewoon algemeen heel hard gewaaid heeft in de Amerika.
Is dat niet een beetje normaal?
Je ziet het ook op andere vlakken. Tot waar gaat de kennis van veel mensen op het gebied van vogels, zoogdieren,...? De meesten kennen een merel, een ekster en een huismus nog wel, maar verder dan dat gaat het meestal echt niet hoor. Vraag mensen het verschil tussen een koolmees en een pimpelmees, en weinigen zullen het je kunnen vertellen. Verder hebben ze nog nooit gehoord van kuifmees, ringmus, heggenmus,... terwijl dit voor mij gewoon doodnormale zaken zijn en ik ze zo herken.
Als je er niet mee bezig bent, weet je zulke doodnormale zaken gewoonweg niet. Vraag mij iets fundamenteel over kunst, cultuur, geschiedenis,... en ik zal je niet kunnen antwoorden

. Het interesseert mij geen fluit, en mijn kennis erover is gewoon nul.
Quote selectie