De Winter van 2022 stelt tot nu toe weinig voor.
Jammer. Ik denk dat we dit allemaal vinden. Behalve de winterhaters.
Ik ben een tijdje niet op WW geweest en ik ga verder met mijn break. Kaarten met WCs boeien me niet.
Maar, ik wil wel graag 1 ding gezegd hebben. Ik lees regelmatig mee en met grote verwondering kijk ik hoe er over de teleconnecties wordt gesproken. Min of meer in de strekking geen waarde e.d.
Ik weet niet wat nodig is om mensen te overtuigen. Wellicht een kleine herhaling. Bericht van 10 december. Daarin staat volgens mij duidelijk vermeld het nut van de teleconnecties. Waarom wordt dit niet geaccepteerd? Komt het omdat het nieuw is? Ik weet het niet. Bovendien stelt het bericht heel nadrukkelijk dat er allerlei mitsen en maren zijn. Weerwoord | Ontwikkelingen zijn geen verrassing
Misschien komt het door het begrip 'kans'. Grotere kans op, maakt niet dat het perse uitkomt. Het betekent dat de kansen groter zijn dan normaal. We weten allemaal dat de kansen in onze regio door ligging aan zee en toenemende AGW klein zijn en nog geringer worden. Dat is wat RvdB altijd benoemd met de realisten.
In het vervolg van december hebben we idd. gezien dat er kansen kwamen. Hoe druk was het wel niet op WW! Door een zeer ongelukkige ontwikkeling, kregen we een westelijke NAO. Een rot setting voor de winterliefhebber. EC46 liet een duidelijk signaal voor blokkades zien, overeenkomstig wat de MJO-analogie aangeeft. De reden waarom dat zo voortvarend is veranderd weet ik niet. WCS ook niet. Niet verwonderlijk want de wetenschap op dit vlak ontwikkeld zich nog volop.
Als we kijken naar de luchtdrukafwijking van half november tm 25 december zien we een blokkade op de oceaan, strekkend naar het noorden. Goed passend bij vroeg winter La Nina weer. Zie plaatje.
Ik lees ook wel eens dat bureaus en WW-ers dit soort kennis voor zich moeten houden. Het moge duidelijk zijn, dat ik dit een verkeerde benadering vind.
Wie goed geluisterd heeft naar de Wintermeeting, hoort dat professionals juist veel opsteken van de interactie met de community. Andersom is dat ook. Wij kunnen veel opsteken van zij die er beroepsmatig mee bezig zijn.
Ik zie een grote focus op resultaat, terwijl dit juist gaat om het proces. Vallen en opstaan. Op je snufferd gaan en weer doorgaan. Kijken, wat valt er te leren. Zoals Paul recent ook aangaf in zijn bericht over de PDO. Fouten maken hoort daarbij, zo dacht ik dat wel nog wel na het decemberwintertje een nieuwe meandering konden krijgen. Te rooskleurig ingeschat. Dat hoort erbij.
Elke winter biedt een kans om opnieuw te leren, kennis te vergaren. Als ik kijk wat we meer weten dan 10 jaar geleden, dan is dat zoveel. Laat staan in de jaren tachtig. Tegelijkertijd als je hiermee bezighoudt, dan besef je ook, hoeveel je niet weet.
Tenslotte. Er wordt wel eens gezegd dat weerbureaus bewust naar koud weer toeschrijven vanwege commerciële belangen. Op dat moment kom je aan de professionaliteit en integriteit van iemand. Eigenlijk zeg je, je misleidt het lezerspubliek. Dat is nogal wat om te zeggen.
Ik denk dat je daar voorzichtig mee moet zijn.
Ik heb gezegd, tot later. Hopelijk tot gauw.
