Het 'erop terugkomen' hoeft voor mij niet want ik besef maar al te goed dat de natuur z'n geheimen nooit helemaal prijs zal geven. De chaostheorie is er een van. Waarom 'iets plaatsvindt tegen onze verwachtingen in' en waarom 'iets uitkomt zoals we dat hebben verwacht' is naar mijn mening puur dobbelsteen gooien omdat de natuur nooit helemaal te doorgronden is. Het laatste wat je dan moet doen is de deskundigen dwingen 'erop terug te komen'. Dat heeft geen nut. Let it go.
De kunst is niet te veel hopen op iets wat waarschijnlijk niet meer vanzelfsprekend is. Ik vergelijk het met de jackpot winnen in je eigen straat. Wanneer je straat in de prijzen valt en jij niet hebt meegedaan wil je het liefst zo snel mogelijk een lot kopen voor de volgende jackpot maar de kansen om te winnen zijn echt niet groter of kleiner geworden.
We weten dat de opwarming van de aarde funest is voor alle winterliefhebbers. Daar moet je mee leren leven of je het nu wilt of niet. En iedere koude fase die we hopelijk nog krijgen deze of komende winters is mooi meegenomen. We krijgen heus nog wel een kleine jackpot om positief te eindigen.
Quote selectie
( 193)
( 201)