Het is altijd uitkijken met de afwijking in SST, omdat diverse bronnen nogal vaag zijn over de basisperiode ten opzichte waarvan de afwijking geldt.
Zo is de basisperiode van http://www.osdpd.noaa.gov/ml/ocean/sst/anomaly.html enkel 1985-1993, waarbij de jaren 1991 en 1992 ook nog weggelaten zijn wegens Pinatubo (dus in feite slechts 7 jaren).
Een afwijking t.o.v. 1971-2000 wordt getoond in http://www1.ncdc.noaa.gov/pub/data/oisst/navy-anom-bb.gif.
Zeer actuele watertemperaturen op diverse dieptes kunnen gevonden worden via http://www.coriolis.eu.org/Data-Services-Products/View-Download/Browse-T-S-maps. Dit zijn echter absolute waarden, geen afwijkingen. Wel is het mogelijk via dezelfde link waarden uit het verleden te bekijken (helaas niet verder terug dan juni 2009).
Mijn oprechte waardering voor je verwachting, omdat je probeert zoveel mogelijk natuurkundige factoren in je beschouwing te betrekken. Toch nog een kleine kanttekening: de invloed van zowel ENSO als zonneactiviteit op winters in onze contreien is marginaal; de invloed van beide schat ik op slechts enkele procenten in het totale plaatje.
Quote selectie