zelf vind ik het logisch dat het KNMI geen aandacht geeft aan de ontwikkelingen op de Noordpool.
In hun communicatie richten zij zich nu eenmaal op de massa. De massa heeft weinig weerkundige kennis. Berichten worden al snel uit hun verband gehaald. Ik zie de berichten in de Telegraaf al... En ja dat is jammer voor ons als weeramateurs. Ook een kwestie van kosten-baten lijkt mij. Zulke analyses kosten een boel mankracht, en leveren dus onzekere resultaten op.
Verder zou ik hier ook graag een analyse zien, maar als je bijv. C&P artikel gelezen hebt, is er nog een boel onduidelijk.
Op
http://forum.vwkweb.nl/viewtopic.php?f=2&t=7407&start=0
heb ik overigens wat handige links verzameld. Zelf heb ik een en ander gelezen, en ondanks dat het weerkundige kennis bevat kan ik het (wellicht helpt mijn academische achtergrond) prima lezen. Zodoende kan je zelf ook veel opsteken over het weer en ingewikkelde processen.
Verder ben ik de 'professionals' dankbaar dat ze hier en daar wat op en aanmerkingen geven. Dat hoeven ze niet te doen, een ieder is immer vrij om al dan niet te posten.
Zo vind ik de bijdrage van Alwin (zie archief gisteren) zeer boeiend en nuttig. En van een ander kreeg ik antwoord of er al onderzoek was gedaan naar SSW en het weer in Nederland. Dat is er niet, wat let mij of een ander om zoiets zelf te doen? Je hebt immers de event date en de temp. gegevens van het KNMI moeten ook wel te vinden zijn.
In de genoemde vwk topic, heb ik ook een overzicht geplaatst van de SSW type2 van de afgelopen jaren en via een blik in wetterzentrale kan een ieder zien dat zo'n blokkade nog niet automatisch leidt tot (ijs) koud weer bij ons.
Het is dus nog even afwachten, iets wat ik overigens ook zie in de kaarten van Anikan. De splitsing heeft net in 10 hpa plaatsgevonden en breidt zich nu naar beneden toe uit. Voordat het op 500 hpa zichtbaar wordt, duurt gewoon even.
Bovendien is de relatie tussen stratosfeer en troposfeer nog onduidelijk. En mijn persoonlijke mening is dat de modellen niet goed in staat zijn om zulke zeldzame (tegenovergesteld aan gangbaar) op een goede manier te verwerken.
Zelf vind ik het KNMI niet overbodig, dankzij hen krijgen we toch veel informatie. En ja het kan altijd meer..
De professionals zijn 'getraind' om voorzichtig te zijn, dat is heel normaal voor universitaire opleidingen/ werk. Bovendien in je professie op je 'bek' gaan, is veel erger dan als je dat het je hobby betreft.
Zelf wil ik niet het KNMI of de profs. verslaan, slim over willen komen of wat dan ook, het is veel leuker op de 'verbondenheid' te zitten van wat ons bindt, namelijk de liefde voor het weer.
Quote selectie