Ja,
Als alle 'belangengroepen' gaan procederen voor hun 'recht' op uitvoering beleid of te behalen 'doelen', dan wordt het een continue rechtsgang van zorgbelangengroeperingen (patienten, zorgverzekeraars, ziekenhuizen, apothekers), onderwijsgroeperingen (namens kinderen, ouders, leraren, scholen, overkoepende instellingen), werkgevers/werknemers groeperingen of bedrijven/multinationals zoals Unilever, en ga zo maar door. Ik neem aan dat we dat niet willen.
Als iedereen kan willen en eisen dat bepaald beleid wordt uitgevoerd, en procederen als het beleid faalt of tekort schiet, dan is dat de ultieme eisenmaatschappij.
Het is juist aan de politiek om de afwegingen te maken tussen alle terechte vragen en aandachtsgebieden van de bevolking.
Dus het is waanzin dat belangengroeperingen eisen stellen aan de politiek.
En het is waanzin dat de rechter zich hiermee meent te moeten bemoeien.
Als de belangengroeperingen de dienst gaan uitmaken, hoezeer ze ook menen in hun recht te staan, dan heb je geen democratie maar een soort mengeling van meritocratie en oligarchie. In ieder geval niet iets waar ik me in thuis zou voelen.
groeten Rob
Quote selectie
( 425)
( 768)
( 515)
( 536)
( 481)
( 483)
( 449)
( 450)
( 512)
( 364)
( 333)
( 314)