Wacht eerst nu eens op het officiele onderzoek. Het is nog helemaal niet zeker of deze ramp is veroorzaakt door klimaatverandering. Het zou natuurlijk kunnen, maar er wordt tegenwoordig veel te snel dit label opgeplakt en daardoor wordt er dus desinformatie verspreid.
Elke ramp zoals de ingestorte gletsjerwand in de Himalaya en daaruit voorgekomen ramp in de valleien lager en stroomafwaarts gelegen, wordt tegenwoordig klakkeloos aan klimaatverandering toegeschreven.
IJs kan ook breken door katabatische wind langs de berghelling, zeker bij gletsjers onder stijle hellingshoeken. Wind veroorzaakt namelijk trillingen in de ijsmassa, waardoor deze kan breken. Dit is net zo oud als het bestaan van wind en ijs op onze planeet.
Men weet niet eens wat de specifieke omstandigheden bij deze gletsjer op de dag van de gebeurtenis in de Himalaya waren, laat staan dat er een causaal verband aan te koppelen is.
Quote selectie