- Waar heb jij gelezen dat de gemiddelde dikte van ijs niet afgenomen, vooral tijdens de afgelopen zomerse minima?
- Bij mijn weet lag er de afgelopen zomers tijdens de dieptepunten een vergelijkbaar VOLUME aan ijs. 1-2 jarig ijs lag er dan meer, meerjarig ijs minder.
- Mag ik je erop wijzen dat de afsmelt van Noordpoolijs nog nooit een kwestie geweest is van ieder jaar dezelfde dieptepunten? En dat dat dus al honderden jaren van jaar tot jaar verschil? Moet je met die wetenschap dan toch eens kijken naar de lijn omlaag sinds een jaar of 30. De dieptepunten van 2008 en 2009 liggen nog altijd onder die gemiddelde lijn omlaag, dus kom niet af met die onzin dat er sinds 2007 alleen maar meer ijs ligt.
We zullen het zien komende zomer inderdaad.
er een nieuw dieptepunt zou komen dit jaar. Na het dieptepunt van 2007 is er elk jaar/zomer meer ijs blijven liggen, dat gaat nu door zijn 3e winter, en zou dus ook opnieuw steviger moeten zijn.
En volgens mij kan er veel meer ijs verloren gaan door windpatronen, dan door een iets hogere temperatuur, maar we zullen het wel weer zien.
Bij 80°N is het trouwens het koudst geweest sinds 2004.
2006 had nog minder ijs dan nu, maar had na 2003 wel het meeste ijs in de zomer van de afgelopen 8 jaar! (komt van jaxa data, en begon pas in 2002.
Ik vind het dus helemaal voorbarig om nu al uitspraken te doen over dieptepunten.
Quote selectie