[...]
Met heeft zich tot nu toe altijd vastgelegd op CO2. Maxima zou wel zeggen: "Beetje dom"
CO2 levert heus wel geringe bijdrage, maar valt in het niet bij de CFK's volgens deze studie.:
"De nieuwe theorie wordt cosmic ray driven electron reaction (CRE) genoemd – vrij vertaald “door kosmische stralen aangedreven elektronenreacties”. Volgens de onderzoekers is CRE de enige theorie die de variaties in het gat in de ozonlaag (boven de zuidpool) perfect kan reproduceren.
Daarnaast blijkt dat het klimaat van de stratosfeer boven de zuidpool geheel bepaald wordt door CFK’s en kosmische stralen, met weinig tot geen invloed van het CO2-gehalte. De verandering van de wereldwijde oppervlakte-temperatuur blijkt (als je het effect van de zon verwijderd) geen enkel verband te houden met het CO2-gehalte – het laat echter een vrijwel pefect lineair verband zien met het CFK-gehalte."
We wachten de volgende studie maar weer af 
In de link zie ik weer deze onzin, die mogelijk uit onkunde voortkomt:
Volgens de conventionele gedachtengang wordt het broeikaseffect vooral veroorzaakt door menselijke uitstoot van CO2.
Complete nonsens. Het broeikaseffect is al heel lang bekend en heeft als fenomeen niets met menselijke uitstoot te maken.
Door broeikasgassen is de atmosfeer vele graden warmer dan zonder die gassen het geval zou zijn.
Dat is al heel oude koek en de definitie van broeikaseffect is eenvoudig het bovenstaande.
Het broeikaseffect wordt dus niet veroorzaakt door menselijke invloed maar door de spectrale emissie en absorptie door bepaalde gassen, broeikasgassen genoemd. CO
2 is en één van. Er is een reeds heel lang door alle meteorologen aanvaarde theorie van het broeikaseffect, zoals boven door mij aangegeven.
Menselijke uitstoot komt in de theorie in de basis niet voor.
Logisch is wel dat menselijke uitstoot daar invloed op gaat uitoefenen.
Wat is er mis met die gedachtegang? Een gedachtegang die overigens andere effecten nooit heeft willen uitsluiten.
De opstellers van het stuk zijn ofwel heel slordig met de formulering of wel zijn niet op de hoogte van de werkelijke definities van de termen die gebruikt worden in de discussie.
Dan wordt het moeilijk praten en discussieren.
Groet,
Cees
Quote selectie