Doorgeslagen nuchterheid inderdaad.
Over die 'Cycloon van Borculo' zegt hij alleen dat het verkeerd is en niet dat dat wel een tornado was, voortkomend uit een supercell.
Ik begrijp de ergernis van de mensen mbt de sensatiezucht van de media, die wanhopig trachten onbewust hopeloos verveelde burgerzieltjes voor zich te winnen, maar zeldzaamheid van supercells in de Benelux suggereren door de stellen dat je er zelf nog nooit 1 gezien hebt en/of dat het er in de VS doorgaans veel heftiger aan toe gaat is een sterk zwaktebod.
Allereerst: Reed Timmer gaat naar Argentinie om tornado's te jagen en Argentinie zit er niet echt beter voor dan wij hier.
Of stormchasers naar de Steenwijkerwoldse bui waren gegaan of niet...het klinkt heel aanmatigend. Inderdaad, zoals je zegt Bernard: hoeveel supercells heeft hij in zijn leven ook echt gevolgd?
Het lijkt er vooral op gericht te zeggen: niet overdrijven, in Nederland valt het allemaal erg mee. Het stelt hier niet veel voor hoor...
Vergeleken met het extreme geval van Tornado Alley valt het ook erg mee. Maar als we kijken naar het aantal funnel en tornado waarnemingen in NW Europa tov de wereld valt het niet mee. Dan zitten we hier eigenlijk in een behoorlijk druk gebied. En die tornado's zullen toch regelmatig ontstaan aan supercell+walllcloud etc.
De 100% zekerheid supercells in Zeeland die ik heb gezien waren die van 17 augustus 1994, waarbij in Vlissingen auto's werden beschadigd en zelfs door de lucht werden gezogen. Die kan ik me nog heel goed herinneren. Die van vorig jar september rond Axel was ook nogal duidelijk. De afgelopen dagen waren minder zekere waarnemingen, de radar en de wolken die ik fotografeerde gaven reden toe te denken dat het om een supercell ging. En dat is alleen Zeeland.
Andee waarnemingen waren ook redelijk tot zeer duidelijk.
De tornado's die er dit jaar en vorig jaar waren waren voor mij ook duidelijk verbonden aan een supercell.
Het op deze wijze van de tafel vegen van supercells, zonder verdere data is gewoon niet zo slim. Het is nogal ondeskundig. Een deskundige verdiept zich in de voorhanden zijnde waarnemingen en data en komt dan tot uitspraken.
Quote selectie