Een grafiek over 30 jaar geeft weer wat de ijsdikte was over die 30 jaren. Deze grafiek geeft niet weer wat er 30 jaar ervoor was. Dat bedoel ik. En jij begrijpt dat best. Die lijn zou best eens vlakker uit kunnen vallen als je de tijdschaal rekt.
De grafiek zou niet zo desastreus hoeven te lijken!
"Als" in de toekomst nou blijkt dat de ijsdikte/oppervlak weer toeneemt dan hebben Remko en jij een blauwe hoed!
Ben gerust. Over een jaar of 30/40 zijn de fossiele brandstoffen op. Althans dat zijn de verwachtingen.
Dus als ik jou goed begrijp wordt het rond 2050 weer koeler.
Men weet betrekkelijk weinig over de dynamiek van bijvoorbeeld de aardmantel. Men weet niet eens hoeveel vulkanen er op aarde zijn. Nog even plaattektoniek toevoegen en je zal begrijpen dat door die onwetenschap men niet weet waar alle co2 vandaan komt. Remko is een onderzoek naar plaatektoniek gestart las ik onlangs dus wie weet weten wij daar binnenkort meer over.
Let wel, ik ontkent co2 toename door de mens niet, maar ik wil niet verstrikt raken in een dynamiek dus zoek ik naar meer alternatieven.
Ja, die àls-vraag he...Dat is zo'n oude koe, zo'n dooddoener...Wat àls...De gehele klimaatwetenschap is er nu juist op gericht om die vraag uit de weg te gaan. Als morgen de hemel naar beneden valt hebben we allemaal een blauwe hoed.
Het opvallende van de piek in temperatuur van de afgelopen decaden is dat ie niet op een natuurlijke manier valt te verklaren anders dan door een toename van het Co2-gehalte door toedoen van de mens. En daar gaan we nog altijd vrolijk mee verder. Dat is een belangrijke grond voor een aanname dat de opwarming nog wel even door kan gaan. Er is geen enkele grond voor de aanname/stelling van een afkoeling.
Een grafiek die een neerwaartse trend ijs-oppervlak van 30 jaar geeft en die samenvalt met een globale opwarming is juist veelzeggend.
[...]
Quote selectie