De opwarming is duidelijk te zien over de gehele periode. De ontkenners zouden zich toch eens achter de oren moeten krabben. Maar het is geen reden om niet meer sceptisch te zijn.
Zo is het waarnemingsnet niet overal even dik. Op de noordpool wordt niet gemeten waar wel de sterkste opwarming is te zien. Langs de randen van ijszee wordt wel gemeten maar die gegevens worden geëxtrapoleerd over de gehele pool. We weten dat de ijsbedekking afneemt, het sterkst langs de randen.
Indien men aanneemt dat dat het gevolg is van de opwarming zou je mogen aannemen dat de temperatuur op de pool in gelijke trend stijgt. Indien het afsmelten van het poolijs een andere oorzaak heeft is het boven het midden van de poolzee kouder. Hier heeft de wetenschap geen sluitend antwoord op.
Verder zie je in de loop van de jaren '30 en de jaren '40 ook een warmere periode, o.m. rond de noordpool. Hiervoor heeft het IPCC geen sluitende verklaring. Deze opwarming wordt namelijk niet afdoende door klimaatmodellen gesimuleerd. Kennelijk spelen er nog natuurlijke factoren een rol die door de AGW onderbelicht blijven.
Victor
Quote selectie